Žalūzijas no ražotāja

No seniem laikiem, jau no tiem, kad parādījās jēdziens par mājokli, cilvēki izmantojuši logu aizklājējus-aizkarus, gan kā mājokļa rotājumu, gan kā aizsardzību no saules, vēja un lietus. Tiem ir ļoti daudz nosaukumu-aizkari, gardīnes, portjeri, drapērijas. Pirmais logu aizklājēju dizains , kādu to mēs redzam tagad, parādījās Renesanses laikā. Tad tas tika uzskatīts vienīgi kā slēģu, kurus izmantoja praktiskos nolūkos, dekoratīvs elements . Galvenais logu aizklājēju-aizkaru izvēlē bija audums, vai nu bagātīgs samts, atlass, vai arī pavisam parasts audums. Pakāpeniski, ritot laikam, sāka saprast arī logu aizklājēju praktisko nozīmi, ielas trokšņu slāpēšana, aizsardzība pret caurvēju.

Skaisto un silto, bet arī nedrošo un smagnējo aizkaru vietā pamazām nāk žalūzijas- estētisks, praktisks un funkcionāls izgudrojums, kuru radīja greizsirdīgs itālis. Tieši tā mums stāsta kāda leģenda. Kāds bagāts venēcietis, lai noslēptu savu skaisto un jauno sievu no apnicīgiem garāmgājēju skatieniem, bija spiests viņu turēt aiz cieši aizvērtiem aizkariem. Bet, nesaņemot dienas gaismu, viņa sieva sāka vīst. Un tad viņš izgudroja žalūzijas-piekāra pie loga plānas līstītes, kuras radīja vesela auduma gabala ilūziju. Gaisma iekļuva istabās, bet saskatīt, kas aiz loga slēpjas, nebija iespējams.

Analogs žalūzijām bija slēģi. Vairāku gadsimtu garumā tie palīdzējuši aizsargāt no saules gaismas karstajās zemēs, gan arī no vēja un aukstuma barga klimata zemēs. Visbiežāk tie bija tradicionāli paneļi no koka vai no režģa, dažas horizontālas līstes, kuras izvietotas 45 grādu leņķī. Tieši šis otrais variants kļuva par mūsdienu žalūziju prototipu. Šis ģeniālais žalūziju izgudrojums kādreiz izstūma slēģus, bet mūsdienās tās sacenšas ar aizkariem.

Dizaineriem ļoti patīk savienot žalūzijas ar smagnējiem aizkariem, salaulājot pagātni ar jauno tūkstošgadi. Mūsdienās ir ļoti plašs žalūziju modeļu un tipu sortiments : rullo-kasešu un rullo- auduma, vertikālās auduma un horizontālās koka, plisētās un fotožalūzijas, romiešu žalūzijas un „saules buras” , kā arī citas. Tās palīdzēs ieviest dzīvē jūsu visdrošākās idejas.

Mūsu kompānija palīdzēs Jums izveidot mājīguma sajūtu un komfortu Jūsu mājokļos un ofisos!

Powered by CoalaWeb